• 0 212 609 00 54 - 0850 532 10 61- 05548943739 -05538740563
  • info@melodisanatakademi.com

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

2009 Yılında kurulan Melodi Sanat Akademisi ailesi olarak  7 branşta toplam 19 öğretmen kadrosu ile hizmet vermekteyiz.

Melodi Sanat' ta her biri alanlarında uzman ve pedagojik formasyonununu ( gelişim dönemlerine göre çocuk psikolojsi) tamamlamış öğretmenlerimizin mesleki bilgisini çocukların gelişim dönemlerine göre entegre ederek çocuğa uygulaması sonucunda öğrenme hızı oldukça hızlı seyreder.

Melodi Sanat ın ''Akademi'' kelimesini kullanmasının en önemli nedeni bilginin sınırı olmamasıdır.  Eğitimci kadronun aktif olarak birçok batı müziği orkestrasında yer alması, Çeşitli üniversitelerde çalışmalar yapması ve  müzik öğretmeninliği mezunu olarak mesleğini icra etmesi, Resim branşında birçok sergi ve sunum yapılması yarışmalara katılımın sağlanması, Satranç öğretmenlerimizin tüm yurttaki başarılı turnuva dereceleri ve bale-dans branşımızdaki başarılı etkinlikler  sonucunda eğitmenlerimizin  seviyesini ileriye doğru taşıma isteği ve bu doğrultuda yapılan çalışmaları, eğitimci kadromuzu devamlı zinde tutmaktadır. 
                 
Melodi sanatın ana prensibi her yaştan bireylerin yeteneklerini keşfetmek ve bireye sevdiği sanat branşında farkındalık kazandırmaktır.
Bu doğrultuda mevcut sanat dallarımızda uygulanan  eğitim çalışmalarımız da birçok farklı ülkenin müfredat yapısı incelenerek hazırlanmıştır. Kurumumuzun çalışma düzeni tamamen konservatuar mantığına göre işlemekte olup her derste ileriye doğru büyük adımlar atılması olmazsa olmazımızdır.
Melodi Sanat olarak bu çalışmalarımızın sonucunda yetenekleriyle ilgili farkındalık yaşayan öğrencilerimizin algı seviyesine göre mesleki okullara yönlendirilmesiyle sayısız bireyi sanat hayatına kazandırmıştır. 

 
Melodi Sanat Akademi'si ailesi olarak  her yaştan ve her seviyeden bireyleri misafir etmekten büyük memnuniyet duyarız. 

 
Misyonumuz:
 
Öğrencilerimizi bireysel yeteneklerini  dikkate alarak öğrenmelerini bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını.
Sanat eğitimi ile soyut duygu ve düşüncelerini somuta dönüştürebilmelerini ve var olmayan yeni biçimler yeni ilişkiler ortaya çıkarabilmelerini
Olaylara çok yönlü, nesnel ve tarafsız bakabilmelerini
Çağın değişen ve gelişen ihtiyaçlarına cevap verecek beceriler kazanmalarını
Sanat alanında çok yönlü hizmetler verebilmeleri, böylece ülkenin sanatsal gelişmesini
Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır